Rok przedszkolny 2008/09

Zakończenie roku przedszkolnego

Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nas nauczycieli. Kończy się bowiem czteroletni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci z maluszków zagubionych i nieśmiałych stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Mamy nadzieję, że dobrze przygotowane niebawem rozpoczną nowy etap w swoim życiu. 

Konkursy, konkursy

Dzieci z naszego przedszkola bardzo chętnie pod kierunkiem swoich opiekunów biorą udział w różnorodnych konkursach organizowanych przez Domy Kultury działąjce na terenie naszego miasta oraz przedszkoli.

Są to przede wszystkim konkursy o charakterze sportowym, muzycznym (wokalne, taneczne) i plastycznym. Relacje z odbytych konkursów można przeczytać w dziale - aktualności. Swój talent i zdolności plastyczne dzieci prezentuja również w Ogólnopolskich Konkursach Plastycznych ogłaszanych w czasopiśmie "Bliżej Przedszkola" jak również na stronie internetowej tego pisma www.blizejprzedszkola.pl. W bieżącym roku szkolnym dzieci wykonały i wysłały prace na następujące konkursy:

  1. "Jesienne pejzaże", organizator Przedszkole nr 2 w Wieluniu. Wysłano pracę wykonaną przez Ewę Agaś - Lange (grupa IV). Ewa otrzymała dyplom w formie podziękowania."Świec przykładem - bądź widoczny projektowanie znaczka odblaskowego" organizator Samorządowe Przedszkole nr 115 w Krakowie - wysłano prace wykonane przez Kalinę Nowak, Zuzię Kardacką, Darię Rychlewską (grupa IV). Dziewczynki otrzymały dyplom w formie podziękowania
  2. "Bezpieczny przedszkolak" organizator Przedszkole nr 1 w Zabrzu - wysłano pracę wykonana przez Ewę Agaś - Lange (grupa IV). Dyplom - podziękowanie.
  3. "Wiosenna łąka", organizator Gminne Przedszkole w Łęgu Probostwie, wysłano pracę wykonaną przez Kalinkę Nowak (grupa IV) i Maję Podedworną (grupa III). Dziewczynki otrzymały dyplom - podziękowanie.
  4. "Janusz Korczak - postać i bohaterowie jego twórczości", organizator Przedszkole nr 1 w Mogilnie. Wysłano prace wykonane przez Ewę Agaś - Lange i Magdę Kosecką (grupa IV)
  5. "Mój przyjaciel", organizator Przedszkole nr 3 w Mogilnie. Wysłano pracę wykonaną przez Magdę Kosecką, Ewę Agaś - Lange, Kalinkę Nowak (grupa IV). Magda zajęła I miejsce - więcej informacji na temat konkursu można przeczytać na stronie internetowej www.blizejprzedszkola.pl i na stronie www.mogilno.pl/?aktualnosci.s.85 "Mali, wielcy artyści".
  6. "Matka w oczach dziecka", organizator Przedszkole nr 2 w Wieluniu. Wysłano prace wykonaną przez Michałka Polińskiego i Ewę Agaś - Lange.
  7. "Czysta woda", organizator Przedszkole nr 4 w Zduńskiej Woli. Wysłano pracę wykonaną przez Ewę Agaś - Lange. Ewa otrzymała wyróznienie. Wiecej informacji na temat konkursu - zapraszmy na stronę internetową przedszkola nr 4 www.galeria.przedszkole4.net/ i stronie www.blizejprzedszkola.pl/wydarzenie-3047,rozstrzygniecie-konkursu-pod-ha....
Dzieciom serdecznie gratulujemy!
Poniżej można obejrzeć zdjęcia dzieci i wykonane prace plastyczne.

Wycieczka do ZOO -SAFARI w Borysewie

Dzieci z grupy II i IV uczestniczyły w wycieczce do ZOO - Safari w miejscowości Borysew k. Poddębic.

Zabawy rekreacyjno - sprawnościowe z okazji Dnia Dziecka

W ramach obchodów Dnia Dziecka jak co roku wszystkie grupy przedszkolne bawiły się na placu zabaw.

Teatrzyk pt. "Śmiechowisko"

Dzieci  obejrzały teatrzyk w wykonaniu aktorów teatru "Psikus" pt. "Śmiechowisko". Przedstawienie ukazywało uniwersalną prawdę o tym jak ważna jest w życiu prawda i wzajemna pomoc.

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka to najpiękniejszy dzień dla naszych milusińskich. W tym szczególnym dniu w naszym przedszkolu było wesoło i radośnie.

Wycieczka do Powiatowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli

Dzieci z grupy II i III odwiedziły Jednostkę Powiatowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. Aspirant pan Dariusz Kmiecik przyjął nas i powitał.

Quiz międzygrupowy "Bezpieczny przedszkolak, który dba o ciało i zdrowie".

W piątek odbył się Quiz międzygrupowy pod hasłem  "Bezpieczny przedszkolak, który dba o ciało i zdrowie". Celem konkursu było rozumienie potrzeb zachowania ostrożności w każdej sytuacji: kontakt z obcym, kontakt z psem, bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

Koncert dla mamy

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki w ogrodzie naszego przedszkola odbyła sie integracyjna impreza plenerowa dla rodziców i dzieci pod hasłem "Koncert życzeń".

I Przegląd Kulturalny Przedszkoli "To co mamy najlepszego"

Grupa IV brała udział w I Przeglądzie Kulturalnym Przedszkoli "To co mamy najlepszego" zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli. Przegląd odbył się w Filii MKD w osiedlu Karsznice.