NewsArchiwalny

Pożegnanie starszaków

Odbyła się uroczystość "Pożegnanie starszaków". Sześciolatki przygotowały wiersze, piosenki, układy taneczne o tematyce wakacyjnej i szkolnej. Podziękowały za trud i opiekę wszystkim pracownikom przedszkola. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu dzieci otrzymały Dyplom Ukończenia Przedszkola, który dzieciom wręczył pan wiceprezydent Andrzej Brodzki.

Występ dzieci podczas Dni Zduńskiej Woli

Grupa taneczna zaprezentowała się podczas Dni Zduńskiej Woli. Dzieci zatańczyły układ taneczny z parasolami do Piosenki Deszczowej, układ z chustami do Walczyka Szalonego oraz R'n'r Ciuchcie. Nasi mali tancerze świetnie czuli się na dużej scenie. Występ sprawił dużo radości zarówno dzieciom jak i widzom.

Spotkania z muzyką - "W przedszkolu było super"

Odbył się ostatni koncert z cyklu "Spotkania z muzyką" pt. "W przedszkolu było super". Tym razem koncert odbył się w plenerze na placu przedszkolnym. Dzieci bawiły się przy dźwiękach wakacyjnych przebojów, jak zwykle zabawom towarzyszyły ciekawe kolorowe rekwizyty.

Dzień Mamy i Taty

Tradycją naszego przedszkola są również uroczyste obchody Dnia Mamy i Taty. Rodzice naszych dzieci są zapraszani do przedszkola, gdzie nasi milusińscy przedstawiają przygotowany przez siebie program artystyczny. Prezentują wiersze, piosenki i tańce. Na zakończenie spotkania wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Ponieważ spotkanie z Rodzicami odbyło się w Dniu Dziecka Rodzice uczestniczyli również w zabawach integracyjnych i wykonali pracę plastyczną na temat "Mój syn - moja córka".

Z wizytą w maluszkach

Właśnie mija pierwszy rok w przedszkolu maluszków. Chociaż niektórym dzieciom na początku było trudno się rozstać z mamą i tatą to dzięki staraniom całego personelu już z radością przekraczają próg przedszkola. Dzieci w ciągu całego roku zdobyły wiele wiadomości i umiejętności. Grupa ta chętnie uczestniczy we wszelkich zajęciach dydaktycznych i często dzieci same proszą Panie aby nauczyły ich nowej piosenki czy wierszyka. Maluszki są bardzo zdyscyplinowane. Same dbają o ład i porządek w sali. W grupie dzieci znalazły wielu kolegów i koleżanek. W ciągu dnia wesoło mija czas na zabawach i nauce.

Obchody Dnia Dziecka

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Nasi przedszkolacy mieli możliwość wesołych zabaw w zamku dmuchanym, zjeżdżalni, basenie z piłkami, jazda samochodzikami, w zamku rycerzy i księżniczek, malowaniu tatuaży.

Spotkanie z policjantem

Dzieci z grupy I, III i IV spotkały się w "Miasteczku ruchu drogowego" przy SP nr 9 z sierżantem sztabowym Dariuszem Kucharskim; z-cą naczelnika ruchu drogowego i dzielnicowym sierżantem Krzysztofem Juszczakiem. Spotkanie oprócz wiedzy teoretycznej dotyczącej podstawowych zasad ruchu drogowego, dało dzieciom możliwość praktycznego jej zastosowania.

Międzygrupowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"

Odbył się Międzygrupowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK". W trakcie konkursu dzieci wykazały się dużą wiedzą odnośnie bezpieczeństwa na drogach, umiejętnością zachowania się w sytuacjach trudnych (spotkanie z nieznajomym i obcym psem ), a także znajomością numerów alarmowych.

Wioska indiańska

Dzieci z grupy III i IV wyjechały na wycieczkę do wsi Solca Mała - "Wioski Indiańskiej". Przedszkolacy zobaczyli kolorowe tipi, a w nich mnóstwo misternie wykonanych przedmiotów codziennego użytku, strojów, instrumentów muzycznych, a także różnego rodzaju broń używaną przez takie plemiona jak: Siuksowie, Arapacho, Czejenowie, Wrony czy Czarne Stopy.

Kolejny koncert "Spotkania z muzyką"

Odbył się cykliczny koncert z serii Spotkania z muzyką pt. "Kocham swoją rodzinę". Koncert poprowadziła pani Ula i pani Magda , który zawierał wiele piosenek, zabaw i pląsów tematycznie związanych z najbliższą rodziną dziecka.

Subskrybuj zawartość