Wioska indiańska

Znacznik:

Dzieci z grupy III i IV wyjechały na wycieczkę do wsi Solca Mała - "Wioski Indiańskiej". Przedszkolacy zobaczyli kolorowe tipi, a w nich mnóstwo misternie wykonanych przedmiotów codziennego użytku, strojów, instrumentów muzycznych, a także różnego rodzaju broń używaną przez takie plemiona jak: Siuksowie, Arapacho, Czejenowie, Wrony czy Czarne Stopy. Obejrzały również cmentarz znajdujący się na terenie obozu. Eksponaty zgromadzone w "wiosce indiańskiej" wykonane są z różnego materiału jak: skóra, koraliki, pióra, kolce igłozwierza, drewno, włosy, a wzorowane są na oryginalnych przedmiotach wykonanych przez Indian z regionu Wielkich Równin. Pobyt dzieci w wiosce był bardzo atrakcyjny, miały możliwość spróbować swoich sił w takich konkurencjach jak: indiański tor przeszkód, rzuty rzutkami do celu, równoważnię czejeńską, strzelanie z łuku. Po zmaganiach fizycznych dzieci odpoczywały przy opowieściach snutych przez Indian przekazywanych w formie legend, wyjaśniających w prosty i zrozumiały sposób stare mądrości życiowe. Niebywałą atrakcją było dla dzieci malowanie twarzy. Na zakończenie pobytu w wiosce dzieci upiekły kiełbaski przy ognisku i zjadły je z apetytem. Zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Zobacz zdjęcia: