Uroczystość choinkowa - spotkanie z Mikołajem

Znacznik:

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczęśliwy czas. Czas składania życzeń, śpiewania kolęd, wręczania prezentów bliskim.


Dzieciom z naszego przedszkola kojarzy się z choinką, Mikołajem, prezentami, a także opłatkiem, małym Jezuskiem.


Przedszkolaki przygotowania do świąt rozpoczęły od udekorowania choinek w swoich salach i na holu przedszkola, własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze świętami Bożego Narodzenia, dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Uwieńczeniem owych przygotowań były grupowe występy przed Rodzicami i Mikołajem. 


Nasi milusińscy zaprezentowali się w wierszach, piosenkach i tańcach. Mikołaj obdarował dzieci prezentami zakupionymi i przygotowanymi przez przedstawicieli Rady Rodziców.

 

Tekst: A. Kopajczyk