Warsztaty metodyczne dla nauczycieli "Pedagogika Freineta"

Znacznik:

Rada Pedagogiczna uczestniczyła w szkoleniu "Pedagogika Freineta. W trakcie spotkania przybliżone zostały treści wychowawcze Celestyna Freineta szerzone na całym świecie. Podstawą szkolenia była treść książki "Gawędy Mateusza" - nowoczesnej pedagogiki rozsądku". Jest to zbiór artykułów wstępnych publikowanych przez C. Freineta w latach 1949 - 1952 w miesięczniku Nowoczesna Szkoła Francuska. Długoletnie doświadczenie obcowania z ludźmi prostymi i dziećmi, ze zwierzętami przkonalo go, że prawa życia są uniwersalne, naturalne i ważne dla wszystkich istot żywych. Nauczyciele zakończyli szkolenie pamiętając słowa  Freineta "Zaufajcie dzieciom, bo one są twórcami przyszlości". Zabawy i gry poznane na szkoleniu wdrażane są na codzień w pracy wychowawczo - dydaktycznej ku wielkiej radości dzieci z naszego przedszkola.

Tekst: A. Potoniec.