Światowy Dzień Pluszowego Misia

Znacznik:

Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś".

 Pluszowy Miś swą angielską nazwę "Teddy" zawdzięcza Theodorowi Roosveltowi, który 100 lat temu był prezydentem Ameryki. Jego pasją były polowania na niedźwiedzie, które nieustannie śledziła ówczesna prasa - dziennikarze. W 1902 roku pewien sprzedawca zabawek zobaczył w gazecie rysunek, na którym prezydent nie ma ochoty już polować, nie chce skrzywdzić niedźwiadka. Stworzona pod wplywem tego rysunku zabawka otrzymała imię Teddy, które jest zdrobnieniem imienia Theodor. Teddy - Miś ma swoje święto obchodzone 25 listopada.

W naszym przedszkolu również świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie działania edukacyjne były skupione wokół postaci Misia. W grupie IV od samego rana czekały na Maluszków Misiaki zgromadzone na półeczce. Po śniadaniu każde dziecko wybrało dla siebie misia i wraz z nim uczestniczyło w zabawach prowadzonych pod kierunkiem nauczycielki. Dzieci opowiadały o wybranych przez siebie misiach, uczestniczyły w zabawach ruchowo - muzycznych, a na zakończenie każde zdudowało z kolocków "domek dla miaia"

Natomiast starszaki z grupy III przyszły do przedszkola ze swoimi misiami - maskotkami. Nauczycielka przygotowala dla swoich podopiecznych moc atrakcyjnych zabaw. Na zakończenie dzieci rysowały swojego ulubionego misia, z czego powstał bardzo  kolorowy, ciekawy album pt. "Mój przyjaciel - Miś Pluszowy.

Dzieci z grupy I wykonały maski misiów, a następnie wesoło bawiły się przy muzyce. Każde dziecko opowiedziało również o swoim ukochanym pluszaku i przedstawiło go koleżankom i kolegom e grupie.

Tekst: A. Kopajczyk