Sprzątanie Świata 2009

Znacznik:

Już kolejny raz przedszkolaki z grupy II i III wzięły udział w Międzynarodowej Akcji "Sprzątanie Świata 2009". Tegoroczne sprzątanie zaplanowaliśmy na 18 września. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki i ochronne rękawice w które zaopatruje nas Urząd Miasta Zduńska Wola. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej dzieci oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska, promowanie oszczędności wody, energii, ograniczenie produkcji śmieci oraz selektywnej zbiórki odpadów. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami Justyną Kubiak i Katarzyną Kopką zebrały cztery wielkie wory śmieci, oczyściły teren przedszkola i wokół przedszkola. W tym roku ucieszyło nas wszystkich to, że śmieci był znacznie mniej niż w poprzednich latach. Mamy więc nadzieję, że udział przedszkolaków w SPRZĄTANIU ŚWIATA już zaczyna przynosić efekty dla nas WSZYSTKICH.

Tekst: J. Kubiak