Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka to najpiękniejszy dzień dla naszych milusińskich. W tym szczególnym dniu w naszym przedszkolu było wesoło i radośnie. Przedszkolaki degustowały kiełbaski z grila, a także słodkie ciasto. Wspólnie bawiły się na tarasie przedszkolnym. Brały także udział w konkursach i zawodach sportowych zorganizowanych przez nauczycielkę R. Józefczyk i A. Bednarek. Radości, śmiechu i rywalizacji nie było końca, czego dowodem były zadowolone i uśmiechnięte buzie przedszkolaków.

Natomiast starszki z grupy IV w godzinach popołudniowych brały udział w obchodach Dnia Dziecka zorganizowanych przez MKD i UM w Zduńskiej Woli. Wszyscy uczestnicy zebrali się przed siedzibą Urzędu Miasta, gdzie dokonano wyboru Dziecięcego Prezydenta Miasta wyłonionego z kandydatów reprezentujących przedszkola i szkoły - nasze przedszkole reprezentował Miłosz Padzik. Po wypuszczeniu kolorowych baloników dzieci przeszły korowodem do Parku Miejskiego, gdzie rozpoczęły się występy małych artystów. Nasze przedszkolaki wystapiły na dużej scenie w bloku programowym, w którym prezentowały się zespoły taneczne z MDK oraz laureaci I Przeglądu  Kulturalnego Przedszkoli "To co mamy najlepszego". Spotkanie prowadził Krasnoludek Piksel z dziecięcego programu telewizyjnego. Impreza była udana, dzieciom się bardzo podobała.

Na zakończenie obchodów Dnia Dziecka każdy milisiński z naszego przedszkola otrzymał upominek - słodycze i zabawkę.

Tekst: R. Józefczyk.