Wycieczka do Powiatowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli

Dzieci z grupy II i III odwiedziły Jednostkę Powiatowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. Aspirant pan Dariusz Kmiecik przyjął nas i powitał. Przedszkolaki mogły z bliska oglądać wozy strażackie  i sprzęt pożarniczy oraz sprzęty i rzeczy potrzebne do ratowania ludzkiego życia. Pan Kmiecik wyjaśnił dzieciom, że strażak pomaga nie tylko w razie pożaru, bierze on również udział w akcjach ratowniczych np. w razie wypadku drogowego, aby rozciąć auto i wyciągnąć z niego poszkodowanego. Przedszkolaki zadawały panu aspirantowi pytania, na które chętnie odpowiadał. Dzieci mogły same zobaczyć jak działa rakietka wodna, wąż strażacki. Było to dla nich bardzo wielkie przeżycie i radość. Na zakończenie obejrzały popis zręcznościowy strażaków i pograły w piłkę. Następnie podziękowały za wspaniałą "lekcję".
Tekst: R. Józefczyk