Quiz międzygrupowy "Bezpieczny przedszkolak, który dba o ciało i zdrowie".

W piątek odbył się Quiz międzygrupowy pod hasłem  "Bezpieczny przedszkolak, który dba o ciało i zdrowie". Celem konkursu było rozumienie potrzeb zachowania ostrożności w każdej sytuacji: kontakt z obcym, kontakt z psem, bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły z poszczególnych grup. Prowadząca nauczycielka Renata Józefczyk objaśniła zasady i reguły. Dzieci miały w zależności od stopnia trudności i wieku różnorodne zadania do wykonania: rozwiązywały zagadki, krzyżówki, kolorowały obrazki zgodnie z poleceniem, odgadywały odgłosy pojazdów: traktor, samolot, pogotowie ratunkowe, segregowały przedmioty bepieczne i niebezpieczne, pokazywały bezpieczną pozycję podczas ataku psa itp. Nad całością czuwało jury w składzie: pani dyrektor - Anna Potoniec, pani Elżbieta Podedworna - rodzic i pani Violetta Fingas - nauczycielka. Po zakończeniu zadań i przeliczeniu punktów dla każdej grupy prowadząca ogłosiła: remis. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. W trakcie quizu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. "Dbam o własne ciało, zdrowie i bezpieczeństwo" Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki.

Tekst: R. Józefczyk