PAMIĘĆ - PAPIEŻOWI

Dzieci z grupy IV przygotowały dla rodziców i pozostałych dzieci w przedszkolu montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Pamięć – Papieżowi”. Przy blasku zapalonych świec stojących przy każdym dziecku wysłuchaliśmy przepięknych słów o Janie Pawle II, a melodie znanych piosenek religijnych przywołały nam w pamięci postać Wielkiego Papieża, który odszedł do wieczności w sobotni wieczór 2 kwietnia 2005 roku. Dzieci zgromadzone wokół zdjęcia Jana Pawła II ułożyły drogę z zapalonych świec, a zdmuchnięcie ich przypomniało nam godzinę 21.37, w której to, w ów wieczór przed trzema laty, zgasło życie Jana Pawła II. Cała uroczystość utrzymana została w tonacji powagi, a to stworzyło możliwość wspominania Osoby Papieża Polaka, a także wzbudziło refleksję nad ważnymi i nieprzemijającymi wartościami w codziennym życiu.

Tekst: Beata Masina